Klinik Hizmetleri

ASTIM HASTALIĞINDA AKUPUNKTUR

Erişkin hastalarda kulak akupunkturu  ile birlikte vücut akupunkturu yapılmaktadır. Çocuk hastalarda ise acı vermediği için magnetik akupunktur tercih edilmektedir. Her iki yöntemde amaç, bronşlarda oluşan eptel hasarının tamir edilebilmesi için vücudun İyileştirme sistemini uyarmaktır.

                                            
DEPRESYON VE ANKSİYETEDE AKUPUNKTUR
Kulak akupunkturu ile vücudun ihtiyaç duyduğu mutluluk hormonlarını salgılatmak için uyarı yapılır. Gene hipoglisemide varsa kendisini mutsuz ve enerjisiz hissetmesine sebep olan hipoglisemi önlenmeye çalışılır.

MİGREN VE BAŞ AĞRILARINDA AKUPUNKTUR
Hangi tip migren olduğu tespit edildikten sonra akupunktur uygulanır sebepler ortadan kaldırılmaya çalışılır adale ve fasial spazm varsa kramp yapan laktik asitin dolaşıma geçmesi sağlanır. Ayrıca mutluluk hormonlarının salgılanması için kulakta gerekli noktalar uyarılır.
    
ZAYIFLAMADA AKUPUNKTUR
Şişmanlığın sebebi tespit edilmeye çalışılır. Depresyon, Hipoglisemi, Hiperasidite, Kabızlık Aşırı iştah ve hipotiroidi varsa AKUPUNKTUR ile tedavi  edilir. Yağ metboilizması bozuk ve bölgesel problemler varsa karboksiterapi ve mezoterapi tedaviye ilave edilir

KARBOKSİTERAPİ
Yan etkisi olmayan 1957 yılından beri kullanılan bir yöntemdir. Yüzde ve ellerde deri içine uygulandığında kan dolaşımını artırır daha çok oksijen ve besleyici elementlerin oraya taşımasını sağlar ve derinin gençleşmesine yardımcı olur Göbek ve basende yağ içine uygulandığında oraya oksijen çekerek lipolize yardımcı olur ve sarkmaların toparlanmasına fayda sağlar Karboksiterapi, Göğüs sarkmalarında toparlayıcı etkisi nedeniyle de kullanılmaktadır.
   
MEZOTERAPİ
Bölgesel zayıflamada ve selülit tedavisinde uygulanmaktadır. Damardan veya ağız yoluyla verilmesinde bir mahsur görülmeyen ilaçların çok düşük dozlarda hedef organ olarak düşünülen bölgeye cildin mezo tabakasına mikroenjeksiyon olarak uygulanmasıdır. İlaçlar düşük dozda olduğu ve vücudu sistemik olarak etkilemediği için yan etkisin çok az olduğu bilinmektedir. Uygun seçilen mezoterapi ilaçlarının  mikroenjeksiyonla yağ içine uygulanmasın yanında akupunkturla kombine edildiğinde yağın  enerji olarak harcanmasının mümkün olduğu görülmektedir..

MEZOLİFT
Çeşitli vitamin ve elementlerin yüzde gençleşme amacıyla napaj tekniği ile cilde uygulanmasıdır. Burada napajla cildin epidermis tabakasında oluşturulan travma cildin yenilenmesi için sitümülsyon etkisi yapar ve açılan bu gözeneklerden vitaminlerin, cildin mezo tabakasına ulaşması sağlanır.

SAÇLIDERİ MEZOTERAPİSİ
Çeşitli vitamin ve minerallerle dökülen saçların durdurulması veya yeniden çıkması amacıyla uygulanan yöntemdir. Saçların beslenmesi ve güçlenmesinde kullanılan ilaçlarla çok küçük dozlarda saçlı derinin mezo tabakasına mikroenjeksiyonla uygulama yapılır. Henüz ölmemiş saç kökleri varsa bu uygulama sonucunda saç kökleri güçlenerek bu gözeneklerden çıktığı görülür.

MAGNETİK TEDAVİ
Magnetik bantlarla [ Mıknatıs] yapılan lokal tedavi yöntemidir. Astım başta olmak üzere kronik inflematuar rahatsızlıklarda uygulanmaktadır. Magnetik bantların Akupunktur etkisi yanında kan dolaşımını artırıcı, ödemi giderici ve hücre enerji düzeyini artırıcı faydasından yararlanılmaktadır. Tıbbi tedaviyle birlikte yapıldığında faydası daha da artmaktadır.          

VİBRO-AKUSTİK TEDAVİ
Vücudumuzda fizyolojik ve biyokimyasal faaliyetleri üzerine etkili dozlandırılmış mikro vibrasyon  uygulamasıdır. Vitafon adında bir cihazla yapılan bu uygulama yapılan yerde kan ve lenf dolaşımını hızlandırmakta ve mikro sirkülasyonu arttırmaktadır. Bu etkisinden dolayı kronik inflamatur rahatsızlıklarda kullanılmaktadır.

Med.Dr.Adnan Atlı / Akupunktur Uzmanı